En İyi Kurye Motosikletleri

En İyi Kurye Motosikletleri

En iyi kurye motosikletleri

En iyi kurye motosikletleri size daha önce motorlu kurye motorları adlı makalemizde geçmişten günümüze gelen motosiklet serüvenini anlatmıştım. Şimdi ise 2020 yılı itibari ile en iyi motorlu kurye motorları konusunda bilgi vermeye çalışacağım.  Fakat daha önceki yazımda da belirttiğim üzere hiç kimseye yaranmak yada para kazanmak için bu yazımı kaleme almıyorum.

Bu yazımdaki tek amacım internet sitemin daha fazla tanınması ve makalelerin daha fazla okunmasıdır. Yoksa hiç bir kurumu övmek yada kötülemek adına bir eylem yapmıyorum. Baştan söyleyeyim ki hiç bir firmayı yada motosiklet markasını asla karalamak bir niyetim yoktur. Sadece kendi beğendiğim bu araçlar hakkında size bir şeyler paylaşmak istedim. 

 

En iyi motorlu kurye motosikletleri

Hiç bir firmaya yalakalık ta yapmıyorum. Sadece yazım okunursa sevinirim. Altına yorum yaparsanız daha da sevinirim. Şu zamanda kullanılan bir çok kurye motorları vardır. Her kullanıcı diğer kullanıcının kullandığı motoru beğenmeyebilir. Başkasının beğendiğini de diğerleri beğenmez. Birinin lanet ettiğini diğeri çok sevebilir. Bunu her kes görmüş bilmiştir.

En iyi motorlu kurye motosikletleri bu piyasa içinde kullanılan motosiklet markaları ve bu markaların içindeki modeller genel olarak Avrupa’daki gibi çok değildir. Fakat ülkemizde de bu çeşitlilik artmaya başlamıştır. Bu konuda şu anda kuryelerin kullandığı en çok kullandığı motosikletleri sizin için araştırdık. Ve diğer modeller hakkında da incelemelerde bulunduk. 

 

En iyi motorlu kurye motosikletleri

Yeni motorlu kuryeliğe başlayan bir kurye elemanı hangi motoru almalıdır sorusuna da buradan ulaşabilirler. Şimdi buradan size ilk önce kısaca motosiklet türlerini anlatmak istiyorum. Bu türler iki çeşittir. Biri kullanım tarzı olarak diğeri de motor büyüklüğü olarak. Devlet motoru yüksek olan motosikletlerden daha fazla vergi aldığında buradan söylemek istiyorum.

Bu motosiklet sınıfları ile ilgili daha açıklayıcı olarak bir makaleyi daha geniş olarak merak edenler için araştırıp yazdık.  Bu yazımızı burana Motosiklet Sınıfları linkine tıklayarak inceleyebilir ve okuyabilirsiniz. Çünkü burada daha geniş olarak açıklama olanağı bulduk. Konuyu merak edenler okuyabilir ve yorum yapabilirler.

 

 

1- Honda Cbf 150

2006 yılında piyasaya çıkan bu motosiklet motorlu kuryelerin zaman içinde en fazla kullandığı araçtır. Halende kullanılmaya devam ediyor. Fakat Honda firması yıllardır çıkardığı bu motosiklet sınıfını artık daha üretmeme kararı aldı. Bundan dolayı Cbf 150 hastaları buna çok üzüldü. Bnede yaklaşık 6 yıl kuryelik hayatımda bu motosikleti kullandım. Memnun kaldım.

 

 

Honda Cbf 150 - 0555 278 23 30

 

Kendiliğinden yağ yakma yakıyor. Ama böyle üretilmiş. Yeni başlayanlar bu motoru bulurlarsa alabilir. Bu motor hem az yakıyor. Hem çoğu yedek parçası uygun fiyatlıdır. Fiyat olarak ta en uygun motosikletler arasında yer alıyordu. Üretim durdurulunca internette fiyatı iki katına çıkmıştır. Fazla bizlere masraf çıkarmaz. Yağını suyunu koy gider.

 

Fakat hız olarak ve performans olarak en fazla 100-120 arası gidiyor. Hafif yokuşlarda ise 70-80 düşüyor. Performans düşük. Direksyon komple granaj ile beraber dönüyor. Fazla turu olmayan bir motor. Şehir içi kurye motoru olarak ideal. Yani fazla hız yapmayan bu işe yeni başlamış elemanların vitesli olarak alabileceği en ideal motosiklet diyebilirim. 

 

 

2- Haojue 135 DA

Haojue alabileceğiniz en uygun ve en ekonomik kurye motorudur. Bu markayı fazla kimse bilmez. Fakat gerçekten sürüş olarak çok keyiflidir. Kesinlikle titreşim olmayan ve yormayan bir yapısı vardır. Yaklaşık olarak 5 sene boyunca kullandığım ve hiç bir şekilde bir masraf yapmadığım bir motosikleti öneriyorum. Bu sınıftaki en iyi motosiklet diyebilirim.

 

Haojue 135 Da - 0555 278 23 30

 

 

3- Bajaj Pulsar 200 NS

Hindistan kaynaklı firma Kanuni tarafından Türkiye getirilen markası. Bajaj Pulsar 200 piyasaya hızlı giriş yapmıştır. En çok satılan motosikletler arasına girmiştir. Özellikle kuryeler bu motora geçiş yapmıştır. Bunun nedeni diğer motosikletler artık küçük gelmeye başlamış ve performans olarak yetmemiştir. Bu hem küçük hem de az yakan bir motor olmuştur.

 

Motorlu kurye çalışanları için çok atik ve güçlü bir motor olmuştur. Kalkışı ve hızı gayet iyidir. Fakat son  zamanlarda çıkan kronik hatalar bu motor hakkındaki fikirleri olumsuz değiştirmeye başladı. Kullanış olarak biraz yüksek olduğu için her kes tarafından kullanılamaz. Ben iki defa almama rağmen pek rahat bulmadığım için sattım. Kullanışı ve oturuşu pek rahat değil.

 

Pulsar 200 ns - 0555 278 23 30

 

 

4- Honda CB125 F

Bu motosiklet CBF 150 den sonra yenilenerek piyasa sunulmuştur. Fakat hız ve performans olarak yavaş olsa da yakıt olarak çok daha az yakan bir motordur.  Yeni başlayanlar için ve hızı sevmeyenler için ekonomik bir motosiklettir. Fiyat olarak ta daha uygun fiyatı olan bir durumda yer alır. Bazı sürücülere küçük gelebilir. Fakat bu sınıfta en iyi ekonomik yakıta sahiptir.

 

Honda Cb 125 F Motosiklet - 0555 278 23 30

 

5-  Tvs Apache RTR 150

Hindistan kaynaklı Türkiye içine gelen ilk motosiklet markası Tvs apache 150 modelidir. Bu modeli de uzun bir zaman kullandım ve bindim. Anlatacağım extra bir özelliği yok. Normal özellikte bir motosiklet. Sadece dizayn ve tasarım olarak daha güzel bir yapısı var. Özellik olarak ve fiyat olarak orta derecede bir motorlu kurye motorudur. 

 

 

6- Yamaha Ybr 125

Cbf 150 karşı çıkarılan bu motosiklet hafif ve daha seri olduğu söyleniyor. Fazla kullanmadım. Fakat bizim piyasada kuryeler ikiye ayrılmıştı. Ybrciler ce Cbfçiler olarak. Yakıt olarak CBF 150 den daha az yaktığı söyleniyor.Daha sonradan bu model bir çok yılda değişerek gelişmeye başladı. En son sürümünü piyasada görebilirsiniz. Yamaha Ybr 125 orta derecede bir motosiklettir.

 

 

7- Hero Hunk 150

Aynı kategori içinde bulunan Hero Hunk 150 yine Hindistan kaynaklı şirketlerin üçüncüsü olarak göze çıkıyor. Fakat Türkiye içinde fazla popüler olamadığı için fazla tanınmadı. Bir kaç değişik modeli olmasına rağmen en fazla tutulan modeli bu modelidir. Azda olsa piyasada trafik içinde görebileceğiniz bir motosikletin ahım şahım bir özelliği yoktur.

 

 

8- Bajaj Dominar 400

Şu ana kadar anlattığımız motosikletler 125-200 cc arasında kalan motosikletlerdi. Bir üst sınıf olarak burada tavsiye edeceğim motor türü Bajaj Dominar 400 modelidir. İlk gediği zaman uygun fiyata gelen bu model hız, tork güç olarak ivmesi kalkışı çok iyi bir motosiklet. Pulsar 200 NS modeline göre daha alçak ve oturuş ve sürüş olarak daha ergonomik bir yapıya sahiptir.

 

Bajaj Dominar 400 - 2 - 0555 278 23 30

 

En son 2020 modelinde daha fazla değişiklik yapılarak tekrar piyasaya sunulmuş titreşimi ve bir çok özelliği iyileştirilmiştir. Fiyat olarak bu sınıf içinde orta derecede fiyata sahip bir motosiklet olarak görülse de bence yüksek fiyat koyulmuş. Fakat çıkan artan vergiler nedeni ile böyle olması gerekiyor galiba. Devlet motorlara motor satıcıları bize. Benimde kullandığım bir önceki modeldir.

 

 

9- Yamaha MT – 25 ( 250 cc)

Yamaha Mt-25 Mt serisinin moto kurye olarak en tutulan modelidir. Fakat kuryeler arasında fazla kullanılmamaktadır. Yedek parça ve fiyat olarak yüksek değere sahiptir. Fakat motor dizaynı ve sürüşü olarak güzel bir derecedir. Yakıt ekonomiktir. Mt serisine aşık olanlar için bu dalda güzel ve kullanışlı bir motosiklet olarak göze çarpıyor.

 

Yamaha Mt-25 - 0555 278 23 30

 

10- Honda CBR 250 – 125 

Honda markası ilk 10 içinde daha fazla modeli görüyoruz. Bu dalda Honda Cbr 250 modeli bu üst sınıf için daha hızlı ve daha az yakan bir motosiklet olarak göze çarpsa da sürüş olarak pek kuryelere uygun olmayan bu modeli kullanan arkadaşlarımız var. Tek tük piyasada gördüğümüz bu modelin birde 125 lik modeli vardır. Fakat çok üstün bir özelliği yoktur.

 

 

11- Suzuki GW 250 İnazuma

İnazuma İlk çıktığında çok güzel bir şekli olan bu model Suzuki İnazuma diye geçiyor. İlk zamanlarda görünüş ve granaj olarak tutulan bu model daha sonra fazla kullanıcı olmasa da varlığını hala sürdürüyor. 250 cc sınıfında biraz ağır ve hantal görünse de sürüşü ve kullanımı güzel ve kaliteli bir motosiklettir. Fakat fiyat olarak yüksek bir fiyata sahiptir.

 

 

12 – Benelli BN 251

Bu model daha yeni yeni tanınmaya başlayan bir motosiklet olup fazla sürüş tecrübemiz olmamakla beraber görünüş ve biçim olarak bu sınıf içinde bulunan ve satılmaya başlayan bir motosiklettir. Benelli markasının bir çok modelinden biri Benelli BN 251 modeli trafik içinde görmeye başladığımız bir model. İleriye doğru ne olur bilinmez. Verdiğim linkten araştırabilirsiniz.

 

 

12- Rks RN 180

Yine aynı şekilde bu marka yeni yeni piyasaya girmeye çalışan bir marka. Rks RN180 modelini hiç kullanmadık. Fakat görünüş ve tip olarak daha şık duran bir motosiklet görünüyor. Bu markanın gene değişik modelleri daha bulunmaktadır. İnternet üzerinden en fazla satılan modeli bu model olarak gözüktüğü için listeye aldık.

 

 

13- Honda Ncx 750

Yok ben daha üst seviye motosiklet kullanmak isterim derseniz işin sonu  Honda markasının NC serisi içinde bulunan 750 serisini rahatça kullanabilirsiniz. 1 milyon km ye kadar gittiği söylenen bu motor uzun yol içinde idealdir. Bu modelin daha çok 750S modeli trafik içinde daha kolay kullanmanızı sağlar. 750X modeli daha kalın ve granajlıdır. Otomatik modeli de vardır.

 

 

14 – Modenas 110 

Motosiklet hayatımız boyunca gelmiş geçmiş en kaliteli ve en sağlam ve en az yakan bu motosikleti yazmadan geçemedik. 2000 li yılların efsane kurye motoru fazla masraf açmayan ve çok az yakan bir model olarak geldi. Bu motosiklet fazla masraf yapmadan uzun süre dayanıklı bir araçtır. Birde diğer modeller arasında en az yakan bir motosiklet olarak tarihe geçti.

 

Cup Motosikler Modenas - 0555 278 23 30

 

En İyi Kurye Motorları hakkında

En iyi motorlu kurye motorları olarak hazırladığımız bu yazımızın sonuna geldik. İnşallah yazımızı beğendiniz. Ben İstanbul Motorlu Kurye sitesi sahibi olarak araştırıp bir emek harcayarak buraya yazdım. Tabi ki her kesin zevki ve renkleri değişik olabilir. Uzun yıllar kurye tecrübemiz ile bunları yazdık. Hiç bir firmayı ötelemeye ve öne çıkarmaya niyetim yoktur. 

En iyi kurye motorları olarak yazdığımız bu makalede her türlü görüş ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. Ayrıca listede olmayan motosikletler içinde bize mail atabilirsiniz. Bu makaleye uygun görüldüğünde güncelleme yapılarak eklenecektir. Herkese hayırlı kazasız belasız hayırlı işler diliyorum. Bütün motorlu kurye kardeşlerime buradan selamlarımı yolluyorum.

 

Ahmet Bal

İstanbul Motorlu Kurye

www.istanbulmotorlukurye.com

0555 278 23 30

info@istanbulmotorlukurye.com

 

 

  • Normal İstanbul Motorlu Kurye teslimat süreleri : 240 – 300 dakika arası 
  • Express İstanbul Motorlu Kurye teslimat süreleri : 180 – 240 dakika arası
  • Vip Acil İstanbul Motorlu Kurye teslimat süreleri :    60  – 90 dakika arası
  • Hava şartları, trafik, acil ve önemli olaylarda teslimat süreleri gecikebilir

 

İSTANBUL MOTORLU KURYE - 0555 278 23 30
İSTANBUL MOTORLU KURYE – 0555 278 23 30

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI YAZIN