En İyi Kurye Motorları Ve Motosikletleri Nelerdir?

En iyi motorlu kurye motorları ve motosikletleri

En İyi Motorlu Kurye Motorları Hangileridir?

En iyi kurye motorları hangisidir? En iyi moto kurye motoru, en iyi motorlu kurye motoru, en iyi motorlu kurye motosikleti. En iyi kurye motosikletleri hangisi. Kurye için en güzel motor hangisi? En az yakan motosiklet hangisi? Alınacak en mantıklı en az yakan, en iyi, en güzel kurye motoru. Bir kurye hangi motosikleti almalıdır? Motorlu kurye en fazla kullanılan motosikletler.

En iyi kurye motorları size daha önce motorlu kurye motorları adlı makalemizde geçmişten günümüze gelen motosiklet serüvenini anlatmıştım. Şimdi ise 2020 yılı itibari ile en iyi motorlu kurye motorları konusunda bilgi vermeye çalışacağım.  Fakat daha önceki yazımda da belirttiğim üzere hiç kimseye yaranmak yada para kazanmak için bu yazımı kaleme almıyorum. Lütfen bu makalemizi sonuna kadar okuyun ve karar veriniz.

 

En İyi Motorlu Kurye Motorları Nelerdir?

İstanbul motorlu kurye hiç bir firmaya yalakalık ta yapmıyorum. Sadece yazım okunursa sevinirim. Altına yorum yaparsanız daha da sevinirim. Şu zamanda kullanılan bir çok kurye motorları vardır. Her kullanıcı diğer kullanıcının kullandığı motoru beğenmeyebilir. Başkasının beğendiğini de diğerleri beğenmez. Birinin lanet ettiğini diğeri çok sevebilir. Bunu her kes görmüş bilmiştir.

İstanbul motorlu kurye bu piyasa içinde kullanılan motosiklet markaları ve bu markaların içindeki modeller genel olarak Avrupa’daki gibi çok değildir. Fakat ülkemizde de bu çeşitlilik artmaya başlamıştır. Bu konuda şu anda kuryelerin kullandığı en çok kullandığı motosikletleri sizin için araştırdık. Ve diğer modeller hakkında da incelemelerde bulunduk. 

 

En İyi Motorlu Kurye Motorları Sıralaması

Yeni motorlu kuryeliğe başlayan bir kurye elemanı hangi motoru almalıdır sorusuna da buradan ulaşabilirler. Şimdi buradan size ilk önce kısaca motosiklet türlerini anlatmak istiyorum. Bu türler iki çeşittir. Biri kullanım tarzı olarak diğeri de motor büyüklüğü olarak. Devlet motoru yüksek olan motosikletlerden daha fazla vergi aldığında buradan söylemek istiyorum. 

İstanbul motorlu kurye bu yazımdaki tek amacım internet sitemin daha fazla tanınması ve makalelerin daha fazla okunmasıdır. Yoksa hiç bir kurumu övmek yada kötülemek adına bir eylem yapmıyorum. Baştan söyleyeyim ki hiç bir firmayı yada motosiklet markasını asla karalamak bir niyetim yoktur. Sadece kendi beğendiğim bu araçlar hakkında size bir şeyler paylaşmak istedim. 

 

Piyasada bulunan tüm Motosiklet sınıfları neler?

1- Scooter motosikletler

2- Naked motosikletler

3-  Enduro (Touring)

4- Cross – (Adventure – Of-Road )

5- Sport  (Racing) Süper Sport

6- Touring

7- Chopper – Cruiser – Custom  ( Harley )

8 – Klasik – Retro

9- Cup modelleri

 

1- Scooter motosikletler

Anlamı acele gitmek manasındadır. Daha çok küçük cc modelleri şehir içinde en fazla görebileceğiniz modellerdir. Daha ucuz fiyatlı ve yakıt olarak daha uygun yakma çalışmasına sahiptir. 

Scooter Motosiklet Pcx

Scooter Motosiklet Pcx-125

 

2- Naked motosikletler

Bu tür araçlar piyasa içinde en fazla kullanılan ve moto kuryelerin genel olarak kullandığı araç sınıfıdır. Bunlar motor hacimleri olarak değişkenlik göstermektedir.

Pulsar 200 Ns Motosiklet hangisi

Pulsar 200 Ns Motosiklet

 

3-  Enduro (Touring)

Bu tür ise naked ile cross modelleri arasında kalan bir motosiklet türüdür. Bizlerin ve kullanıcıların en fazla kullandığı türlerden araçlardır. Hem asfalt hem de arazi şartlarına daha uygun olarak kullanılır.

 

4- Cross – (Adventure – Of-Road )

Cros dediğimiz motosiklet türü gene arazi için yapılmış araçlardır. Bu türler yüksek amortisörleri olduğundan ve tekerlek arası mesafe yüksek olduğundan arazi, ormanlık, kötü zeminlerde zevk için ve yarış için kullanılır. 

Cros Motosiklet

Cros Motosiklet

 

5- Sport  (Racing) Süper Sport

Motosiklet piyasasında reyzing model olarak bilinen bu motosikletler hızlı ve kuvvetli araçlardır. Genel olarak yarışmak için ve özel pistlerde kullanılır. Hiç tavsiye etmediğim türlerden biridir. 

Reyzing Motosiklet

Reyzing Motosiklet

 

6- Touring

Uzun sürüş motosikletleri olarak geçer. Tüksek motor hacmine sahip ve çok pahallı araçlar. 600 cc den 1800 cc ye kadar çıkan büyüklükleri vardır. Bu motosikletlerde farklı olarak geri vitesi bulunmaktadır. 

 

7- Chopper – Cruiser – Custom  ( Harley )

Bu tür motosikleti çıkaran Abd şirketi Harley Davidson olmuştur. Halk arasında çapır diyede bilinen uzun yüksek gidonları ve alçak oturuş selesi ile değişik tarz bir motor.

Çapır Motosiklet

Çapır Motosiklet

 

8 – Klasik – Retro

Bu türler eski 1900 yıllarında kullanılan motosikletlerin günümüze uygulanmasıdır. Bu tür klasik araçlar ve motosiklet hastaları genelde bulunmaktadır. Fakat her bu türü sevmez. 

Retro model Motosiklet

Retro model Motosiklet

 

9- Cup modelleri

Bu modeller ise yarı otomatik ve vitesli motosikletler. Vites olmasına rağmen debriyajı olmayan yarı otomatik motosiklet sınıfına giriyor. Vitesli motor ile vitessiz motorlar arasında kalmış bir sınıf diyebiliriz.

Cup Motosikler Modenas - 0555 278 23 30

Cup Motosikler Modenas – 0555 278 23 30

 

En İyi Motorlu Kurye Motorları ve Modelleri

Bu motosiklet sınıfları ile ilgili daha açıklayıcı olarak bir makaleyi daha geniş olarak merak edenler için araştırıp yazdık.  Bu yazımızı burana Motosiklet Sınıfları linkine tıklayarak inceleyebilir ve okuyabilirsiniz. Çünkü burada daha geniş olarak açıklama olanağı bulduk. Konuyu merak edenler okuyabilir ve yorum yapabilirler.

 

En İyi Motorlu Kurye Motorları Sıralaması

En iyi motorlu kurye motorları olarak size sunacağımız listeye sıra geldi. Eğer bir kişi motorlu kurye işi yapmaya başlamak istiyor ise hangi motoru almalıdır. İşe yeni başlayan bir kurye hangi motoru almalıdır sorusuna yanıt olarak aşağıdan bakabilir. En iyi kurye motoru olarak sunduğumuz yazımızda artık sıralamaya başlıyoruz.

 

En İyi Motorlu Kurye Motorları Nelerdir?

1- Honda Cbf 150

2- Haojue 135 Da

3- Bajaj Pulsar 200 Ns

4- Honda CB 125 F

5-  Tvs Apache RTR 150

6- Yamaha Ybr 125

7- Hero Hunk 150

8- Bajaj Dominar 400

9- Yamaha MT – 25 ( 250 cc)

10- Honda CBR 250 – 125 

11- Suzuki GW 250 İnazuma

12 – Benelli BN 251

13- Rks RN 180

14- Honda Ncx 750

 

1- Honda Cbf 150

2006 yılında piyasaya çıkan bu motosiklet motorlu kuryelerin zaman içinde en fazla kullandığı araçtır. Halende kullanılmaya devam ediyor. Fakat Honda firması yıllardır çıkardığı bu motosiklet sınıfını artık daha üretmeme kararı aldı. Bundan dolayı Cbf 150 hastaları buna çok üzüldü. Bende yaklaşık 6 yıl kuryelik hayatımda bu motosikleti kullandım. Memnun kaldım.

Kendiliğinden yağ yakma yakıyor. Ama böyle üretilmiş. Yeni başlayanlar bu motoru bulurlarsa alabilir. Bu motor hem az yakıyor. Hem çoğu yedek parçası uygun fiyatlıdır. Fiyat olarak ta en uygun motosikletler arasında yer alıyordu. Üretim durdurulunca internette fiyatı iki katına çıkmıştır. Fazla bizlere masraf çıkarmaz. Yağını suyunu koy gider.

Fakat hız olarak ve performans olarak en fazla 100-120 arası gidiyor. Hafif yokuşlarda ise 70-80 düşüyor. Performans düşük. Direksyon komple granaj ile beraber dönüyor. Fazla turu olmayan bir motor. Şehir içi kurye motoru olarak ideal. Yani fazla hız yapmayan bu işe yeni başlamış elemanların vitesli olarak alabileceği en ideal motosiklet diyebilirim. 

Honda Cbf 150 - 0555 278 23 30

Honda Cbf 150 Motosiklet

 

2- Haojue 135 Da

Haojue alabileceğiniz en uygun ve en ekonomik kurye motorudur. Bu markayı fazla kimse bilmez. Fakat gerçekten sürüş olarak çok keyiflidir. Kesinlikle titreşim olmayan ve yormayan bir yapısı vardır. Yaklaşık olarak 5 sene boyunca kullandığım ve hiç bir şekilde bir masraf yapmadığım bir motosikleti öneriyorum. Bu sınıftaki en iyi motosiklet diyebilirim.

Haojue 135 Da - 0555 278 23 30

Haojue 135 Da Motosiklet

 

3- Bajaj Pulsar 200 NS

Hindistan kaynaklı firma Kanuni tarafından Türkiye getirilen markası. Bajaj Pulsar 200 piyasaya hızlı giriş yapmıştır. En çok satılan motosikletler arasına girmiştir. Özellikle kuryeler bu motora geçiş yapmıştır. Bunun nedeni diğer motosikletler artık küçük gelmeye başlamış ve performans olarak yetmemiştir. Bu hem küçük hem de az yakan bir motor olmuştur.

Motorlu kurye çalışanları için çok atik ve güçlü bir motor olmuştur. Kalkışı ve hızı gayet iyidir. Fakat son  zamanlarda çıkan kronik hatalar bu motor hakkındaki fikirleri olumsuz değiştirmeye başladı. Kullanış olarak biraz yüksek olduğu için her kes tarafından kullanılamaz. Ben iki defa almama rağmen pek rahat bulmadığım için sattım. Kullanışı ve oturuşu pek rahat değil.

 

Pulsar 200 ns - 0555 278 23 30

 

4- Honda CB 125 F

Bu motosiklet CBF 150 den sonra yenilenerek piyasa sunulmuştur. Fakat hız ve performans olarak yavaş olsa da yakıt olarak çok daha az yakan bir motordur.  Yeni başlayanlar için ve hızı sevmeyenler için ekonomik bir motosiklettir. Fiyat olarak ta daha uygun fiyatı olan bir durumda yer alır. Bazı sürücülere küçük gelebilir. Fakat bu sınıfta en iyi ekonomik yakıta sahiptir.

Honda Cb 125 F Motosiklet - 0555 278 23 30

 

5-  Tvs Apache RTR 150

Hindistan kaynaklı Türkiye içine gelen ilk motosiklet markası Tvs apache 150 modelidir. Bu modeli de uzun bir zaman kullandım ve bindim. Anlatacağım extra bir özelliği yok. Normal özellikte bir motosiklet. Sadece dizayn ve tasarım olarak daha güzel bir yapısı var. Özellik olarak ve fiyat olarak orta derecede bir motorlu kurye motorudur. 

Tvs - Apache 150 Motosiklet

Tvs – Apache 150 Motosiklet

 

6- Yamaha Ybr 125

Cbf 150 karşı çıkarılan bu motosiklet hafif ve daha seri olduğu söyleniyor. Fazla kullanmadım. Fakat bizim piyasada kuryeler ikiye ayrılmıştı. Ybrciler ce Cbfçiler olarak. Yakıt olarak CBF 150 den daha az yaktığı söyleniyor.Daha sonradan bu model bir çok yılda değişerek gelişmeye başladı. En son sürümünü piyasada görebilirsiniz. Yamaha Ybr 125 orta derecede bir motosiklettir.

Yamaha Ybr 125 Motosiklet

Yamaha Ybr 125 Motosiklet

 

7- Hero Hunk 150

Aynı kategori içinde bulunan Hero Hunk 150 yine Hindistan kaynaklı şirketlerin üçüncüsü olarak göze çıkıyor. Fakat Türkiye içinde fazla popüler olamadığı için fazla tanınmadı. Bir kaç değişik modeli olmasına rağmen en fazla tutulan modeli bu modelidir. Azda olsa piyasada trafik içinde görebileceğiniz bir motosikletin ahım şahım bir özelliği yoktur.

Hero Hunk 150 Motosiklet

Hero Hunk 150 Motosiklet

 

8- Bajaj Dominar 400

Şu ana kadar anlattığımız motosikletler 125-200 cc arasında kalan motosikletlerdi. Bir üst sınıf olarak burada tavsiye edeceğim motor türü Bajaj Dominar 400 modelidir. İlk gediği zaman uygun fiyata gelen bu model hız, tork güç olarak ivmesi kalkışı çok iyi bir motosiklet. Pulsar 200 NS modeline göre daha alçak ve oturuş ve sürüş olarak daha ergonomik bir yapıya sahiptir.

En son 2020 modelinde daha fazla değişiklik yapılarak tekrar piyasaya sunulmuş titreşimi ve bir çok özelliği iyileştirilmiştir. Fiyat olarak bu sınıf içinde orta derecede fiyata sahip bir motosiklet olarak görülse de bence yüksek fiyat koyulmuş. Fakat çıkan artan vergiler nedeni ile böyle olması gerekiyor galiba. Devlet motorlara motor satıcıları bize. Benimde kullandığım bir önceki modeldir.

Bajaj Dominar 400 - 2 - 0555 278 23 30

Bajaj Dominar 400 

 

9- Yamaha MT – 25 ( 250 cc)

Yamaha Mt-25 Mt serisinin moto kurye olarak en tutulan modelidir. Fakat kuryeler arasında fazla kullanılmamaktadır. Yedek parça ve fiyat olarak yüksek değere sahiptir. Fakat motor dizaynı ve sürüşü olarak güzel bir derecedir. Yakıt ekonomiktir. Mt serisine aşık olanlar için bu dalda güzel ve kullanışlı bir motosiklet olarak göze çarpıyor.

 

Yamaha Mt-25 - 0555 278 23 30

 

10- Honda CBR 250 – 125 

Honda markası ilk 10 içinde daha fazla modeli görüyoruz. Bu dalda Honda Cbr 250 modeli bu üst sınıf için daha hızlı ve daha az yakan bir motosiklet olarak göze çarpsa da sürüş olarak pek kuryelere uygun olmayan bu modeli kullanan arkadaşlarımız var. Tek tük piyasada gördüğümüz bu modelin birde 125 lik modeli vardır. Fakat çok üstün bir özelliği yoktur.

 

11- Suzuki GW 250 İnazuma

İnazuma İlk çıktığında çok güzel bir şekli olan bu model Suzuki İnazuma diye geçiyor. İlk zamanlarda görünüş ve granaj olarak tutulan bu model daha sonra fazla kullanıcı olmasa da varlığını hala sürdürüyor. 250 cc sınıfında biraz ağır ve hantal görünse de sürüşü ve kullanımı güzel bir motosiklettir. Fakat fiyat olarak yüksek bir fiyata sahiptir.

Suzuki İnazuma 250

Suzuki İnazuma 250

 

12 – Benelli BN 251

Bu model daha yeni yeni tanınmaya başlayan bir motosiklet olup fazla sürüş tecrübemiz olmamakla beraber görünüş ve biçim olarak bu sınıf içinde bulunan ve satılmaya başlayan bir motosiklettir. Benelli markasının bir çok modelinden biri Benelli BN 251 modeli trafik içinde görmeye başladığımız bir model. İleriye doğru ne olur bilinmez. Verdiğim linkten araştırabilirsiniz.

Benelli Bn 250 Motosiklet

Benelli Bn 250 Motosiklet

 

13- Rks RN 180

Yine aynı şekilde bu marka yeni yeni piyasaya girmeye çalışan bir marka. Rks RN180 modelini hiç kullanmadık. Fakat görünüş ve tip olarak daha şık duran bir motosiklet görünüyor. Bu markanın gene değişik modelleri daha bulunmaktadır. İnternet üzerinden en fazla satılan modeli bu model olarak gözüktüğü için listeye aldık.

Rks Rn 180 Motosiklet

Rks Rn 180 Motosiklet

 

14- Honda Ncx 750

Yok ben daha üst seviye motosiklet kullanmak isterim derseniz işin sonu  Honda markasının NC serisi içinde bulunan 750 serisini rahatça kullanabilirsiniz. 1 milyon km ye kadar gittiği söylenen bu motor uzun yol içinde idealdir. Bu modelin daha çok 750S modeli trafik içinde daha kolay kullanmanızı sağlar. 750X modeli daha kalın ve granajlıdır. Otomatik modeli de vardır. 

Honda Ncx-750 Motosiklet

Honda Ncx-750 Motosiklet

 

En İyi Kurye Motorları Scooter Modelleri 

1-  Honda PCX 150

2 – Honda Spacy 110

3 – Yamaha X-MAX 250

4 – Sym GTS 250 Evo

5- Honda NS S300 Forza

6 – SYM Joymax 250 

7 – Modenas 110 

 

1-  Honda PCX 150

Bu model en fazla kullanılan ve en çok scooter tipindeki motosiklet kategorisinde yer alır. Özellikle yolculuk paylaşım sitesi scotty firmasının açılmasından sonra yok satan ve patlama yapan bu modelidir.

Scooter Motosiklet Pcx

Honda Pcx 125 Motosiklet

 

2 – Honda Spacy 110

Honda markasının bu model piyasa içinde en çok kullanılan pizzacı motorlar kategorisinde yer alır. Gıda üzerine çalışan bir çok firmanın kullandığı model bu modeldir. 

Honda Spacy 110 Motosiklet

Honda Spacy 110 Motosiklet

 

3 – Yamaha X-MAX 250

Yamaha olarak piyasa içinde scooter dalında en fazla tercih edilen modelidir. X-Max 250 modeli bir çok aşamadan geçip geliştirilmiştir. Orta derecede bir otomatik motosiklet arayanlar bu modeli kullanabilir.

 

Yamaha X-Max 250 - 0555 278 23 30

 

4 – Sym GTS 250 Evo

Sym markasının en iyi modeli diyebilirim. Hatta bizce Joymax modelinden daha güzel bir hacme sahiptir. Sym Gts 250 modeli 250 cc bir motosiklet ve sınıfımda ideal bir yapıya sahip.

Sym Gts 250 Motosiklet

Sym Gts 250 Motosiklet

 

5- Honda NS S300 Forza

Yine Honda firmasının bu dalda en başarılı ve rahat motosikleti. Orta derecede bir scooter almak isteyenler için gayet başarılı atik ve hızlıdır. Fiyat olarak marka nedeni ile yüksektir.

Honda Forza 300

Honda Forza 300

 

6 – SYM Joymax 250 

Sym markasının çıkardığı daha yenilikçi ve daha üst model scooter modelidir. 2500 cc sahip ergonomik bir motosiklettir. Yan ayna olarak kullanıcıların beğenmediği kısmı hariç gayet güzel bir motosiklettir. 

 

7 – Modenas 110 

Motosiklet hayatımız boyunca gelmiş geçmiş en kaliteli ve en sağlam ve en az yakan bu motosikleti yazmadan geçemedik. 2000 li yılların efsane kurye motoru fazla masraf açmayan ve çok az yakan bir model olarak geldi. 

Cup Motosikler Modenas - 0555 278 23 30

 

En İyi Scooter Motorları Hangileridir?

Bu konuda daha fazla bilgi ve detay almak isterseniz En İyi Scooter Motorları hakkında yazdığımız makalemizi inceleyebilir ve rahatlıkla okuyabilirsiniz. Bu konuda daha ayrıntılı bir makale yazdık. Eğer scooter bir motosiklet almak isteyen ve karar veremeyenler için yazdığımız bu yazımızı yukarıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

En İyi Kurye Motorları hakkında yazımız

En iyi motorlu kurye motorları olarak hazırladığımız bu yazımızın sonuna geldik. İnşallah yazımızı beğendiniz. Ben İstanbul Motorlu Kurye sitesi sahibi olarak araştırıp bir emek harcayarak buraya yazdım. Tabi ki her kesin zevki ve renkleri değişik olabilir. Uzun yıllar kurye tecrübemiz ile bunları yazdık. Hiç bir firmayı ötelemeye ve öne çıkarmaya niyetim yoktur. 

 

En İyi Motorlu Kurye Motorları nelerdir

En iyi kurye motorları olarak yazdığımız bu makalede her türlü görüş ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. Ayrıca listede olmayan motosikletler içinde bize mail atabilirsiniz. Bu makaleye uygun görüldüğünde güncelleme yapılarak eklenecektir. Herkese hayırlı kazasız belasız hayırlı işler diliyorum. Bütün motorlu kurye kardeşlerime buradan selamlarımı yolluyorum.

 

Motorlu kurye ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki bağlantıdan

https://istanbulmotorlukurye.com/motorlu-kurye sayfamızı okuyunuz.

 

Motorlu kurye şehrin efsaneleri

Motorlu Kurye En Acil Çalışan Hızlı Moto Kurye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara (0555) 278 23 30
× WHATSAPP