Efsane Motorlu Kurye Motorları

Efsane Motorlu Kurye Motorları
3 Ağustos 2020 Yorum Yok motorlukurye Motorlu Kurye

Efsane motorlu kurye motorları 

Motorlu kurye motorları 1990 yıllarında İstanbul ilinde başlayan ve daha sonraki yıllarda İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Antalya gibi diğer illere kadar uzanan bir sektör bu sektör. Yani kurye sektörü genel anlamı ile bütün piyasa içinde çalışan motorlu elemanları ve yaya çalışan üyeleri kapsıyor. Bu sektör içinde aklınıza gelen her hizmet alanı artık bir kurye elemanı kullanıyor.

Yani artık bir kurye çalıştırmayan bir iş yeri nadirdir. İşte bizde 1990 yıllarında başladığımız bu serüvene halen devam ediyoruz. Allah izin verdikçe, sağlığımız sıhhatimiz yerinde oldukça İnşallah mesleğimiz budur bizim. İşte bu durum üzerinde ben çok eski kurye arkadaşınız olarak bu kurye motorlu hakkında bir yazı yazmayı düşündüm. Böylece bu makale ortaya çıktı.

 

Efsane motorlu kurye motorları

İşin başlangıcından günümüze kadar süregelen bu motosikletleri size anlatmaya çalışacağım. Ayrıca en son günümüzde kullanan kurye motorlarını da incelemeye çalışacağım. Şimdiden buradan hiç bir kurum kuruluş veya bir firma ile alakam olmadığını ve bu yazımı kimsenin isteğine göre yazmadığımı belirmek isterim. Çünkü 1995 yılından günümüze kadar tecrübeliyiz.

Tamamen bağımsız olarak öz kendi düşüncem ve kararım üzerine yazıyorum. Hiç bir kişi, kurum, motosiklet firmasını ve motorları aşağılamak ve kötülemek gibi bir niyetim asla yoktur. Bu tür düşünceye kapılanlar bu fikirden ilk baştan uzak dursun. Hatta bazı firmalar reklam olmak adına bazı internet fenomenlerine bu tür şeyler yaptırıyor ben bunlardan da hiç değilim.

 

Efsane motorlu kurye motorları

Bir motorlu kurye çalışanı ve tecrübeli bir kullanıcı olarak 1990 yıllarından itibaren günümüze kadar gelen bu tecrübemi paylaşmak istiyorum. Bindiğim ve binmediklerim hakkında bilgi vereceğim. Şu ana kadar kullandığım motosikletler hakkında düşüncelerimi paylaşacağım o kadar. Size iyi okumalar diliyorum. Böylece geçmişteki kullandığım bir çok motosikletin bilgisini vereceğim.

Geçmişten günümüze kullanılan motorlu kurye motorları 1990 yıllarında çıkan ilk kurye sektörü bildiğiniz üzere o yıllarda şimdiki gibi teknolojik motosikletler yoktu. Daha kaba ve daha ağır araçlar vardı. Ve şimdiki gibi dört zamanlı değil ikiz zamanlı motorlar vardı. İlk yıllarda bir çok değişik motosiklet çeşitleri yoktu. Daha sonraki yıllarda bu sektörde çeşitliliğe neden oldu ve gelişti.

 

Efsane motorlu kurye motorları

Motosiklet sınıfları

Bu motosiklet sınıfları ile ilgili daha açıklayıcı olarak bir makaleyi daha geniş olarak merak edenler için araştırıp yazdık. Bu yazımızı bu arada birde Motosiklet sınıfları linkine tıklayarak inceleyebilir ve okuyabilirsiniz. Çünkü burada daha geniş olarak açıklama olanağı bulduk. Konuyu merak edenler okuyabilir ve yorum yapabilirler. Çünkü bunu da sizin için araştırdık ve yazdık.

 

Motosiklet sınıfları

1- Scooter motosikletler

2- Naked motosikletler

3- Enduro (Touring)

4- Cross – (Adventure – Of-Road )

5- Sport  (Racing) Süper Sport

6- Touring

7- Chopper – Cruiser – Custom  ( Harley )

8 – Klasik – Retro

9- Cup modelleri

 

Efsane motorlu kurye motorları

 

Kuryeler hangi tip motosiklet almalıdır?

Motosiklet sınıfları yeni motorlu kuryeliğe başlayan bir kurye elemanı hangi motoru almalıdır sorusuna da buradan ulaşabilirler. Şimdi buradan size ilk önce kısaca motosiklet türlerini anlatmak istiyorum. Bu türler iki çeşittir. Biri kullanım tarzı olarak diğeri de motor büyüklüğü olarak. Devlet motoru yüksek olan motosikletlerden daha fazla vergi aldığında buradan söylemek istiyorum.

Evet yeni yada eski motorlu kurye elemanlarının en çok kullandığı motosiklet türleri hangisidir diye soruyu yanıtlamaya çalışacağız. Aşağıda genel olarak motosiklet sınıflarını açıkladık. Fakat İstanbul şartlarına göre en uygun motosiklet olarak kullanılan araçlar bellidir. Fakat insanların bazı sınıflara da değer verdiklerini görebiliyoruz. İşte bundan dolayı bunları açıklama gereği duyduk.

 

Efsane motorlu kurye motorları

 

Motorlu kurye motorları nelerdir

Geçmişten günümüze kullanılan kurye motorları olarak yazdığımız bu makalede her türlü görüş ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. Ayrıca listede olmayan motosikletler içinde bize mail atabilirsiniz. Bu makaleye uygun görüldüğünde güncelleme yapılarak eklenecektir. Herkese hayırlı kazasız belasız hayırlı işler diliyorum. Bütün motorlu kurye kardeşlerime buradan selamlarımı yolluyorum.

 

1- Honda Titan CG 125

1996 yılında Türkiye içinde Honda Anadolu tarafından piyasaya sunulan efsane motosiklet. 1996 yılından 2004 yılına kadar üretildi. Daha sonra dışarıdan getirilmeye başlandı. Bir çok kurye firmalarının ve çalışanlarının kullandığı ve memnun olduğu motosiklettir. Türkiye içinde ilk 4 zamanlı motosiklet olarak piyasaya girdi. Bu işe ilk başlayan kurye elemanlarının ilk işe başlama motosikletleri oldu.

Honda titan 125 ön ve arka jantlar telli jantlar, frenler ön arka da kampana fren olarak üretildi. 115 kilo ağırlığında ve 124 cc olarak piyasa sunuldu. Üst kısımdan deposu 13 litre civarı yakıt alıyordu. Yaklaşık hızı 105-110 civarı olan motosiklet seri ve kıvrak ve direksiyon gidon tur olarak ta geniş açıya sahipti. Daha sonra ise 2000 yılında Titan Deluxe modeli üretildi ve daha başarılı bir motosiklet oldu.

 

2- Honda Cbf 150

2006 yılında piyasaya çıkan bu motosiklet motorlu kuryelerin zaman içinde en fazla kullandığı araçtır. Halende kullanılmaya devam ediyor. Fakat Honda firması yıllardır çıkardığı bu motosiklet sınıfını artık daha üretmeme kararı aldı. Bundan dolayı Cbf 150 hastaları buna çok üzüldü. Bende yaklaşık 1995 yılından beri 6 yıl kuryelik hayatımda bu motosikleti kullandım. Memnun kaldım.

Honda Cbf 150 - 0555 278 23 30
Honda Cbf 150 – 0555 278 23 30

 

3- Jawa Motosiklet

1990 lı yılların efsane Çekoslovak çift eksozlu motosikleti Jawa. Eski motosiklet kullanıcılarının genellikle bindiği kullandığı bu model iki zamanlı ve çift eksozlu modeli ile efsane motosikletler arasına girmiştir. Oldukça ağır ve hantal olmasına rağmen kıvrak ve seri olarak hareket edebilen biraz fazla benzin yakan bu motosikletler de kurye motoru olarak bir zamanlar kullanılmıştır.

 

4 – Modenas 110 

Motosiklet hayatımız boyunca gelmiş geçmiş en kaliteli ve en sağlam ve en az yakan bu motosikleti yazmadan geçemedik. 2000 li yılların efsane kurye motoru fazla masraf açmayan ve çok az yakan bir model olarak geldi. Modenas Malezya malı olarak Türkiye piyasasına girmiş ve çok güzel ve masrafsız cup modeli motosiklet olarak kurye piyasasının efsane motosikletlerinden biridir.

Cup Motosikler Modenas - 0555 278 23 30
Cup Motosikler Modenas – 0555 278 23 30

 

5 – Mz 251 – 301

Motorlu kurye piyasasının efsane motosikletlerinden biri de Mz marka motosiklet markasıdır. 251 ve – 301 modellerinin tutulduğu 90 yılların unutulmaz motosikleti. İki zamanlı olarak çalışan ve orginal Alman üretimi olan marka daha sonra yerli firma tarafından satın alınmış ve yerli olarak üretilmeye başlanmıştır. Zamanın en iyi kurye motorlarından biri olarak bilinir.

 

6-  Tvs Apache RTR 150

Hindistan kaynaklı Türkiye içine gelen ilk motosiklet markası Tvs apache 150 modelidir. Bu modeli de uzun bir zaman kullandım ve bindim. Anlatacağım extra bir özelliği yok. Normal özellikte bir motosiklet. Sadece dizayn ve tasarım olarak daha güzel bir yapısı var. Özellik olarak ve fiyat olarak orta derecede bir motorlu kurye motorudur. 

 

7- Yamaha Ybr 125

Cbf 150 karşı çıkarılan bu motosiklet hafif ve daha seri olduğu söyleniyor. Fazla kullanmadım. Fakat bizim piyasada kuryeler ikiye ayrılmıştı. Ybrciler ce Cbfçiler olarak. Yakıt olarak CBF 150 den daha az yaktığı söyleniyor.Daha sonradan bu model bir çok yılda değişerek gelişmeye başladı. En son sürümünü piyasada görebilirsiniz. Yamaha Ybr 125 orta derecede bir motosiklettir.

 

8- Bajaj Pulsar 200 NS

Hindistan kaynaklı firma Kanuni tarafından Türkiye getirilen markası. Bajaj Pulsar 200 piyasaya hızlı giriş yapmıştır. En çok satılan motosikletler arasına girmiştir. Özellikle kuryeler bu motora geçiş yapmıştır. Bunun nedeni diğer motosikletler artık küçük gelmeye başlamış ve performans olarak yetmemiştir. Bu hem küçük hem de az yakan bir motor olmuştur.

Pulsar 200 ns - 0555 278 23 30

 

Efsane motorlu kurye motorları

 

En iyi kurye motorları hakkında

En iyi motorlu kurye motorları olarak hazırladığımız bu yazımızın sonuna geldik. İnşallah yazımızı beğendiniz. Ben İstanbul Motorlu Kurye sitesi sahibi olarak araştırıp bir emek harcayarak buraya yazdım. Tabi ki her kesin zevki ve renkleri değişik olabilir. Uzun yıllar kurye tecrübemiz ile bunları yazdık. Hiç bir firmayı ötelemeye ve öne çıkarmaya niyetim yoktur. 

 

Efsane motorlu kurye motorları

En iyi kurye motorları olarak yazdığımız bu makalede her türlü görüş ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. Ayrıca listede olmayan motosikletler içinde bize mail atabilirsiniz. Bu makaleye uygun görüldüğünde güncelleme yapılarak eklenecektir. Herkese hayırlı kazasız belasız hayırlı işler diliyorum. Bütün motorlu kurye kardeşlerime buradan selamlarımı yolluyorum.

 

EN İYİ KURYE MOTORLARI-0555 278 23 30
EFSANE EN İYİ KURYE MOTORLARI-0555 278 23 30

 

Motorlu Kurye Hizmeti

İstanbul Motorlu Kurye Hizmeti

www.istanbulmotorlukurye.com

0555 278 23 30 – 0212 284 67 15

info@istanbulmotorlukurye.com

 

  • Normal İstanbul Motorlu Kurye teslimat süreleri : 240 – 300 dakika arası 
  • Express İstanbul Motorlu Kurye teslimat süreleri : 180 – 240 dakika arası
  • Vip Acil İstanbul Motorlu Kurye teslimat süreleri :    60  – 90 dakika arası
  • Hava şartları, trafik, acil ve önemli olaylarda teslimat süreleri gecikebilir
  • İstanbul Motorlu Kurye için: 0555 278 23 30 – 0212 284 67 15’den ulaşın

 

İSTANBUL MOTORLU KURYE - 0555 278 23 30 -
İSTANBUL MOTORLU KURYE – 0555 278 23 30
About The Author
blank
Motorlu Kurye İstanbul Motorlu Kurye, https://www.istanbulmotorlukurye.com

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI YAZIN